Chrbtica pevná, mobilná. Záruka zdravia stabilná.

Môj príbeh.

Volám sa Juraj Volf.

Som Osobný tréner, certifikovaný lektor SM Systému a majiteľ eshopu s cvičebnými pomôckami Fitpomocky.sk, ktorý prevádzkujem spolu so svojou manželkou Gabikou. Aktívne cvičím v posilňovni a Kalisteniku (cvičenia s vlastnou váhou).

Pomáham ľuďom s bolesťami chrbtice a pohybového aparátu. Organizujem cvičenia, kurzy, prednášky a workshopy na cvičenie metódy SM Systém/SPS po celej SR.

Ako vzniklo štúdio Bodymas?

Začiatky sú poznačené bolesťou mojej manželky... Začalo to bolesťami driekovej chrbtice, ktoré sa stupňovali a naplno prepukli počas druhého tehotenstva s naším najmladším synom. Keďže počas tehotenstva ani po pôrode (kvôli dojčeniu) nemohla Gabika brať lieky, ani injekcie proti bolesti, bolesť bola jej tichým spoločníkom dňom i nocou. Absolvovala pravidelné rehabilitačné procedúry, vyskúšali sme rôzne masti či gély, no nič neprinášalo trvalú úľavu. A tak sme ďalej hľadali spôsob, ako by sa dalo pomôcť, až sme sa nakoniec dostali k informáciám o SM systéme, čo ovplyvnilo celý náš ďalší život. K tomu sa ešte dostaneme... Poďme najskôr pekne po poriadku....

Začal som masírovať, najskôr popri práci a postupne, keď sa na mňa začalo obracať s prosbou o pomoc čoraz viac ľudí, som sa začal venovať tomuto "remeslu" profesionálne. Otvoril som masážny salón, ktorý nesie názov BODYMAS (body=telo, mas=masáž). 

Časom som však zistil, že hoci masáže mojim klientom pomáhajú, neriešia príčinu ich problémov...
V tom období som sa dostal k SM systému skrz problémy mojej manželky. Výsledky a vyše 30 ročné skúsenosti odborníka v tejto oblasti ma natoľko presvedčili, že som neváhal ani chvíľu a prihlásil som sa na najbližší kurz, ktorý som absolvoval priamo pod dohľadom autora tejto metódy-MUDr. Richarda Smíška. Po dvoch rokoch som absolvoval pod jeho vedením lektorský kurz a od r. 2014 vyučujem SM systém na masérskej škole Zamas vo Vrútkach.

Manželke sa medzičasom stav natoľko upravil, že sa mohla opäť zaradiť do pracovného života. Tomu však predchádzala dlhodobá PN a denno-denné cvičenie SM systému, do ktorého ona osobne vkladala poslednú nádej. Keďže operácii sa chcela stoj čo stoj vyhnúť, vložila do toho celé svoje úsilie, čo po čase prinieslo svoje ovocie a dnes môže povedať, že to bolo jedno z najlepších rozhodnutí v jej živote. V súčasnosti chodí pod mojím dozorom cvičiť do fitnesscentra.

Moja práca ma veľmi baví a napĺňa. Stretávam mnoho príjemných a skvelých ľudí a s mnohými mám priateľské vzťahy. Vždy ma poteší, keď počujem, ako sa mojim klientom upravuje zdravotný stav a v mnohých prípadoch nemusia absolvovať operáciu. Vtedy viem, že moja práca má zmysel a mám chuť ďalej pracovať a vzdelávať sa.

Rozumiem Vašej bolesti, a preto vždy u mňa nájdete porozumenie. Pomôžem Vám na Vašej ceste, aby ste sa naplno mohli zapojiť do pracovného aj osobného života.

Naše motto: "Chrbtica pevná mobilná, záruka zdravia stabilná."